Wszystko co powinniśmy wiedzieć na temat feromonów. Badania naukowe, opinie, porównanie produktów

Zaparcia – co pomaga?

Czy wiesz, że na problemy z wypróżnianiem cierpi co druga kobieta i co czwarty mężczyzna? Najczęściej kłopoty te pojawiają się, jeśli pod uwagę weźmiemy zaparcia. To objaw, którego następstwem jest zbyt rzadkie wypróżnianie się. Okazuje się, że w pełni zdrowy człowiek powinien w tym celu uczęszczać do toalety nawet 2 razy dziennie. Jeśli boryka się z zaparciami, odwiedza toaletę w celu wypróżnienia średnio 3 razy w tygodniu.

Objawy zaparć

Okazuje się, że zaparcia to nie tylko problem z wypróżnieniem się i zbyt twardy stolec. Lekarzy diagnozują tego rodzaju przypadłość także wtedy, gdy pacjent wypróżnia się zbyt rzadko, do tego boryka się ze wzdęciami, bólami brzucha, zgagą, uczuciem przepełnienia, niestrawnością. Warto wiedzieć, że większość osób, która ma problem z zaparciami, nawet nie zdaje sobie sprawy z tego rodzaju dolegliwością. Zaparcia nie zawsze bolą, nie zawsze też czas wypróżniania się wymaga nadmiernego wysiłku.

Jak zwalczyć zaparcia?

Dieta jest optymalnym lekiem na zaparcia. Co pomaga, by już po kilku dniach odczuć wyraźną ulgę? Przede wszystkim na talerzu powinny pojawić się produkty z wysoką zawartością błonnika. To on korzystnie wpływa na perystaltykę jelit, procesy trawienne, metabolizm. To on oczyszcza organizm z toksyn, złogów zalegających w jelitach, reguluje też rytm wypróżnień.

Sama dieta nie zawsze wystarcza. Medycy i dietetycy zalecają więc dodatkową suplementację. Najlepiej wybierać środki, które są całkowicie bezpieczne i zawierają tylko naturalny skład. Świetnym przykładem może być Gastramin. Wystarczy jedna tabletka dziennie, by już po kilku dniach odczuć wyraźną ulgę. To dlatego, że w Gastramin znajduje się imbir lekarski, odpowiadający za sprawną pracę jelit, opuncja figowa, która zawiera ogrom dobroczynnego błonnika czy bulwa topinambura, która wspiera regulację procesów trawiennych i jest źródłem błonnika.
Suplementację Gastramin można stosować każdego dnia, ale by zauważyć efekty, należy zażywać tabletki regularnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.